Продавець Одяг в етнічному стилі та аксесуари від компаніі Лариса Валова розвиває свій бізнес на Prom.ua 5 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
142 відгуків
БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА ПРИ ЗАМОВЛЕННІ НА СУМУ БІЛЬШЕ 3000 ГРН.ЗАКАЗАТЬ СЕЙЧАС
+380 (67) 758-30-99
+380 (97) 357-84-14
+380 (50) 948-04-01
Одяг в етнічному стилі та аксесуари від компаніі Лариса Валова

ПРО ДОМОВИКІВ І ЛЯЛЬКАХ

ПРО ДОМОВИКІВ І ЛЯЛЬКАХ

                                                                                                                                                                          

        З незапам'ятних часів людство намагається захистити себе від небезпек і з цією метою в якості оберегів використовували все, що було доступно у відповідний історичний період. Спочатку це були зуби і шкури вбитих хижих тварин, малюнки, замовляння,молитви.

З впровадженням в слов'янську культуру християнства багато моменти життєвого укладу дохристиянської епохи були віддані забуттю або знищені, однак деякі уявлення про навколишній світ збереглися до теперішнього часу.

У певний період розвитку як обережных символів почали використовуватися фігурки і ляльки виготовляються людьми з різних матеріалів. Призначення обережных ляльок було різним і одним з представників цього напряму є зображеннядомовика.

Так, на територіях населених слов'янами називали, духу будинку і господарських будівель, який допомагав господареві піклуватися про благополуччя роду і тварин належать сім'ї.

Зовнішнім виглядом домовик схожий на людину тільки маленького росту. Він може приймати різний вигляд, в тому числі і вигляд тварини, а членам сім'ї, які проживають у будинку показується в образі людини. Вважається, що в міцному господарстві домовик покритий шерстю, у нього є борода, в бідному господарстві він без шерсті.

У будинку, де люди працьовиті і домовик такий же, він притягує благополуччя в будинок, доглядає за господарством, попереджає про небезпеку. Якщо будинкового розсердити, то в будинку можуть початися незвичайні явища та своє невдоволення він може показати стуком, розбитою посудом, зникненням речей з місць, де вони зазвичай перебувають.

Вважається, що домовик живе не один, а з родиною-дружиною доманушкой і дітьми за кількістю членів сім'ї. Одним із слов'янських звичаїв при зміні місця проживання є запрошення будинкового в новий будинок. Особливими словами будинкового запрошують залишити старе житло, ззаду до транспорту прив'язувався лапоть, який тягли за собою в новий будинок.

Вважається, що домовик з родиною переїжджає до нового місця проживання в постолі, який потім заносили до хати і залишали на ніч без господарів. Звертатися до домовому можна, тільки якщо це необхідно, а не з цікавості. Для того, щоб його побачити потрібно ставши на порозі будинку подивитися крізь свої пальці.

       Еще одним  из оберегов, препятствующих проникновению в дом темных сил, является подкова. В древние времена считалось  что нашедший подкову- счастливчик. Это в действительности было так, потому что уровень металлообработки значительно отличался от современного и такое изделие стоило очень дорого.

Считается что подкова, прибитая над входом в жилище концами вниз защищает вход в жилище от темных сил и недобрых людей, а подкова прибитая в доме концами вверх образует чашу в которой накапливается благополучие дома.

Віник також є давнім обережным символом домашнього вогнища і домочадців. Віники з березових і дубових гілок до теперішнього використовуються в лазні для очищення душі й тіла від бруду і життєвих негараздів.

Віник в будинку, розташований біля порога, робочою частиною вниз вимітає з помешкання всі неприємності і проблеми. Віник розташований робочою частиною догори, залучає в будинок благополуччя.

 Также одним из наиболее распространенных оберегов для жилища у славян были куклы. В различных источниках они имеют разные названия, такие как кукла-мотанка или кукла-баба. Такая кукла изготавливалась из одежды хозяйки дома и передавалась по женской линии рода. Считается, что одежда хозяйки хранит ее энергию и передает следующей владелице куклы.  У куклы не было лица, но по внешним атрибутам можно определить, что это изображение женщины. Таким образом, женщины рода пытались уберечь женское плодородие в доме передавая оберег от матери к дочери.

  Інтернет магазин «Лариса Валова» пропонує Вашій увазі великий вибір обережных сувенірів, різних за розмірами і призначенням. Вони не займають багато місця, але принесуть з собою удачу і благополуччя у Ваш будинок!

Завжди Вам раді!

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner