ПРО ОДЯЗІ З ВИШИВКОЮ І ВИШИВАНЦІ
Ще в епоху первісності людство прагнуло уберегти себе від впливу сил природи шляхом нанесення на своє тіло і одяг різних зображень. На територіях з теплим кліматом, де використання одягу було мінімальним, племена, які проживають там прикрашали своє тіло різними малюнками, які були для власника оберегом в його діяльності. У районах з більш суворим кліматом, де без одягу було не обійтися, малюнки та орнаменти оберігають людину наносилися на його одяг.
Так почала з'являтися перша вишивка, для виготовлення якої використовувалися різні матеріали доступні для того часу. Це була шерсть і шкури тварин, конопляні волокна, волосся. Для шиття одягу та закріплення зображень на ній, використовувалися кістяні голки і жили тварин,
а з розвитком цього напряму рукоділля, нитки виготовляються з рослин.
Надалі одяг з вишивкою на тканини почала поширюватися по всьому світу. Різні джерела стверджують, що перша художня вишивка на тканині з'явилася у Китаї. Вишивка проводилася з шовкової тканини золотими і срібними нитками, коштувала дуже дорого і одяг з такою вишивкою була вже не стільки оберегом, скільки показником статусу власника.
Такі ж явища, за результатами досліджень і розкопок можна спостерігати на різних територіях, зокрема у стародавній Греції, стародавньому Єгипті, стародавній Індії. Матеріали для одягу та матеріали для нанесення зображень були різними, але одна тенденція - чим вищий статус особи, тим дорожче вишивка на його одязі. У середнього класу вишивка на одязі також мала місце, але була скромніше, а нижчих верств населення взагалі була відсутня.
У середні століття вишивання по тканині отримало свій розвиток на території сучасної Європи. Вишивання одягу, різних предметів побуту стало заняттям як елітних верств суспільства так і простих людей. Під заступництвом королівських осіб створювалися школи з навчання вишивці та обміну досвідом і це було одним з занять представниць знаті.
На територіях проживання східних слов'ян вишивка одягу також мала широкий розвиток і носила як окультний характер так і декоративний. Протягом історичного та культурного розвитку склалися найбільш доцільні, з точки зору практичних і естетичних вимог форми одягу, її крій, різноманітні методи і способи декоративного оформлення.
Серед них провідне місце займає вишиванка. Вона широко використовувалася в народному костюмі і в побуті. Вишивка слов'янського костюма багата і різноманітна. Нею оздоблювали жіночі та чоловічі сорочки, верхній одяг, головні убори. Мотиви орнаментів, композиції, кольори передавалися з покоління в покоління, стаючи традиційними. З малих років дівчата вчилися вишивати одяг і предмети побуту. Головними критеріями художності і краси вишивки були об'єм і складність та якість малюнка, по яким визначалися акуратність і працьовитість майбутньої нареченої.
В сучасній українській термінології вишиванками прийнято називати не тільки сорочки з традиційними народними вишивками, але і інші фасони української народної одягу. До таких належать блузи з вишивкою, сукні-вишиванки, пояси-вишиванки і т. д. Саме в українській моді даний наряд отримав найбільше поширення і популярність як сучасний варіант шати.
Українська вишивка є одним із видів народного декоративного мистецтва українського народу у вигляді орнаментального або сюжетного зображення на тканині чи шкірі. Вишивка виконується вручну або з допомогою швейних машин на предметах одягу, в основному на жіночих і чоловічих сорочках( вишиванках), а також на предметах домашнього вжитку — скатертинах, наволочках, рушниках.
Крім прикраси одягу та інтер'єрних обрядових тканин, вишивка несе окультний характер. Вона є оберегом від блискавки, бездітності, не врожаю, нещастя і т. п. Вишивка на одязі розташовується на певних місцях — в низах рукавів, на горловині або комірі, подолі або подолах одягу — там, де немає доступу до тіла. Колір і фігура вишивки також мають своє значення.
Інтернет магазин Лариса Валова пропонує Вашій увазі різні моделі чоловічої , жіночої вишиванки, жіночого сукні з вишивкою виконаної в етнічному стилі, українських дитячих костюмів також аксесуарів: бус, браслетів, віночків для голови, пояси, пояси, козацькі папахи .
Ряд зразків одягу, виконаний на домотканому полотні вручну за старовинними технологіями виробництва тканини. Моделі сорочки - вишиванки та одягу з вишивкою допоможуть Вам підтримати слов'янські традиції і пам'ять поколінь, а також підкреслити свою самобутність.
Завжди Вам раді!